O mně

Zdravím vás,
jmenuji se Petra Naděžda Dixon, věnuji se manikúře a pedikúře. 

Vše začalo kurzem manikúry, chtěla jsem změnu od stávající práce. Dělat stále dokola stejné věci a nevidět žádný vývoj nebo změnu mě ubíjelo. Po kurzu jsem si ve Frenštátě p. R. zřídila  první neoficiální salónek pro své známé a byla to pro mě příjemná změna a zpestření.

Pak už následoval kurz Pedikúry a založila jsem první oficiální salón v Hradci nad Moravicí. Pedikúra nebyla láska na první pohled, ale až samotnou činností jsem zjistila, jak moc mě práce baví.
Na práci mě baví, že je to individuální práce s klienty. Že jde vidět posun, změna. Mám mnoho klientů, kteří přišli s obavou, zda je vůbec příjmu na pedikúru, když mají mykotické nehty, za které se stydí. A u mnohých nastala příjemná změna. Začal nám růst zdravý nehet, to mám vždy obrovskou radost a práce mě moc těší.
Těší mě, když někomu ulevím od bolesti např. při zarůstání nehtů, když se zahojí prasklinky, mám radost, že práce někam vede a že mi klienti důvěřují, je vidět výsledek. Častokrát si sama říkám po dobrém ošetření klienta, jak mám hezkou práci. Ráda stojím na vlastních nohách (i když se to pořád učím) a jednou ve mě proběhlo rozhodnutí, že se opravdu chci nohami zabývat, studovat souvislosti a věnovat tomu čas svého života.
Potkávám zajímavé lidmi a naše setkání si sebou stále „nesu“. Ovlivnily mě.

Začátky byly nejisté jako u všeho, když se člověk něco nového učí. I nyní jsem opatrná, stále se učím, ale už mám spoustu zkušeností a jsem schopná vyhodnotit situaci, případně i poradit začínajícím kolegyním. Baví mě řešit problémy, ale zároveň je mi někdy líto, když někdo péči podcení a nechá stav nohou dojít příliš daleko. Mám ráda zdravotní stránku, kde máme zlepšení, ať už u mykózy nebo narovnání nehtu. Líbí se mi, že to není stereotypní práce.
Dcera říká, že mi to trvalo, ale že jsem se v práci konečně našla. Myslím, že tu využívám své vlastnosti a schopnosti, ať už je to trpělivost, pečlivost, manuální činnost. Ať nejsem jen u mykózy a zarůstajících nehtů, tak mám radost i ze zdravých nožek, když si klient u mě po náročném dni odpočine, když přijde na jiné myšlenky, když dáme hezký lak a odchází spokojený, s úsměvem.

Patřím mezi ty šťastné lidi, které práce naplňuje, žijí ji.