Pedikúra

Je velmi příjemná péče o vaše chodidla s velkým zdravotním přínosem. Ženy i muži mohou krásně relaxovat a odcházet s nožkami lehčími „o několik kg“ :-).

V základní péči je ošetření a úprava nehtů, nehtových valů, odstranění otlaků, zrohovatělé kůže, peeling, masáž, poradenství (mykóza, diabetická noha, deformita nohou a nehtů). Můžete si vybrat barvu laku a zdobení dle přání.

Upravené nohy nejen že vypadají krásně, ale vy se budete cítit svěže a spokojeně. Zdobení může být zábavou a malou radostí pro vás.

Zdravé nohy jsou základem našeho pohybového aparátu. Neléčené defekty vedou k problémům, např. kuří oko proniká velmi hluboko a mnohdy se dostane do oblasti okostice, kde tlačí na nervové zakončení a chůze je velmi bolestivá. Mykózy se také sami nevyléčí, napadnou ostatní nehty, nehty vašich blízkých a vyhýbání se léčbě přirovnám k vyhýbání se stomatologické péči.

Správnou péčí o svá chodidla a nehty se můžete vyvarovat problémům, zmírnit je i odstranit již vzniklé (vložky, korektory, rovnátka, vhodné krémy).

Další faktem, který slýchávám je špatná předchozí zkušenost se službami pedikérky v minulosti. Nebojte se. Ošetření je příjemné a bezbolestné, až na některé výjimky s problémem zarůstajícího nehtu. Ale i tady pedikér pomůže od bolesti a dnes již s dlouhodobým efektem a vyléčením. Strhávání, vystřihování části nehtu aj. zákroky se dnes již neprovádí, právě kvůli neefektivnímu řešení.

Mykotický nehet nestačí jen mazat a natírat, ale je nutné zbroušení postiženého nehtu, aby léčba byla účinná. Kde nestačí pilníček, pomůže bruska. Nohy diabetiků si zasluhují obzvlášť pozornost, jejich správné ošetření a pravidelnou kontrolu.

Prosím rodinné příslušníky starších lidí, kontrolujte jim nehty a nohy, zda se netrápí jejich vzhledem nebo netrpí bolestmi. Od určitého věku si již mnozí starší  lidé nejsou schopni ostříhat si hrubé  nehty a ošetřit své nohy

Pokud již máte větší problémy a stydíte se přijít, nestyďte se. Proto je tu tento obor a mě tato práce těší.

Naďa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *