Archiv rubriky: Zdravá krása

Mám svou práci ráda

 
Mykotické nehty
 
Na první fotografii je žena s mykózou nehtů. V minulosti byla u paní doktorky v kožní ambulanci, nehet si natírala antimykotickými léky, ale bez úspěchu. Nehet byl v té doby již velmi ztluštělý. Někdy je nezbytně nutné pro úspěšnou léčbu nejprve odbrousit všechna ložiska mykózy. Léčba je úspěšnější při spolupráci kožní lékařky, šikovné pedikérky a dodržování nutných hygienických opatření. Nehet pravidelně zbrušujeme, pročišťujeme a obě jsme měly velkou radost z růstu zdravého nehtu.
 
 
 
 
Zarůstající nehty
 
Vidíte změnu před ošetřením a po něm? Na druhé fotografii je nehtový val zanícený, nehet je opakovaně seřezávaný na chirurgii v místě, kde tlačil do valu. Tím, že se situace se zánětem a zarůstáním opakovala, rodina chlapce hledala jiné možnosti . Osadila jsem šponu (nehtové rovnátko), ta nehet hezky nadzvedla a zánět se vyhojil. Zářezy nehtu po seřezávání odrostly a nyní šponu dle potřeby posouváme a nehet se vyrovnává.
 
 

Péče o nehty dětí

Milé maminky a tatínci, sdílím s vámi článek  „Péče o nehty dětí“ od kolegyně Kateřiny Šramelové:

Zarůstání nehtů u dětí
 
Péče o celkové zdraví a hygienu dítěte je velmi důležitá. To znamená, že i nehty se stávají důležitou součástí péče. Přináším Vám některé důležité informace o zarostlých nehtech u kojenců a některá doporučení k péči o nehty.
 
Pojďme pochopit nehty u dětí:
– Nehty rostou rychleji než u dospělých.
– Dětské nehty jsou obvykle poddajné a měkké.
– Nehty nemusí být upraveny tak na krátko jako na rukou.
– Novorozencům mohou zarůstat nehty už od narození.

Některé příčiny zarostlých nehtů u dětí:
 
Špatné stříhání
Nehty, které jsou příliš krátké nebo jsou stříhané do špatného tvaru nehtu.
 
Těsné ponožky a boty
Nejčastější příčinou zarostlých nehtů u dětí je nošení těsných nebo velmi malých ponožek nebo bot. Ty mají tendenci silou působit na nehet a tím ho deformovat.
 

Příznaky zarostlých nehtů
Příznakem zarostlého nehtu je zarudnutí nebo otok kůže na okraji nehtu, místo může být bolestivé. Bolest může být zřejmá při nošení ponožek či bot. Vaše dítě může plakat nebo mít tendenci boty či ponožky sundávat. Také se může bránit obouvání bot či samotných ponožek. Může dokonce při chůzi i kulhat.

Pokud zjistíte puchýř, který obsahuje nažloutlou nebo bělavou tekutinu obklopenou oteklou a červenou kůží, která je bolestivá, pak se jedná o zarostlý nehet.
 

Jak zabránit zarůstání nehtů na nohou?
– Na zastřižení nehtů použijte Clipper (cvakačky) a ne nůžky. Pokud používáte nůžky, měly by mít rovné ostří. Nehty stříhejte rovně, ne do obloučku!

– Nenechávejte nehty dlouhé, aby se nehet v ponožkách nezatrhl a nezačal zarůstat.
– Nestříhejte nehet příliš na krátko. Zanechte malou bílou čáru na konci nehtu.
– Je-li to možné, spilujte okraje nehtů, abyste se ujistili, že nejsou ostré.
– Nechte nehty novorozence růst, než je poprvé ostříháte.
– Stříhání nehtů na nohou u dětí je jednodušší, když spí.
– Kontrolujte velikost boty vašeho dítěte pravidelně, protože nohy mají tendenci růst velmi rychle
– Vyhněte se těsné obuvi nebo ponožkám.

Pečujeme správně o dětské nohy?
Podiatrie. O tom, co nejčastěji deformuje dětskou nožičku, jak vybírat správnou obuv, jak včas rozpoznat špatnou chůzi, si povídala Jiřina Mužíková s MUDr. Marií Součkovou, prezidentkou České podiatrické společnosti: http://www.radiojunior.cz/pecujeme-spravne-o-detske-nohy–1714092

 
 
 
 

Mokrá, nebo přístrojová pedikúra?

U mě v salonu můžete vyzkoušet obě.

Výhody přístrojové pedikúry, hlavně při konkrétních onemocněních nohou, jsem popsala v článku Přístrojová pedikúra. Klientům vyhovuje, jelikož jim ošetřené nohy vydrží upravené delší dobu.

I přesto si někteří klienti volí občas mokrou pedikúru.
Jsou to milovníci mokré, klasické metody skalpelem. Mají rádi, když si dají nohy do vody, příjemně jim voní relaxační sůl, peeling (v létě mentolový, v zimě skořicový).

Vyzkoušejte a vyberte si metodu, která vám bude lépe vyhovovat.

 

Desinfikátor a vysoušeč bot

V mém novém salónu můžete využít také desinfikátor obuvi.

Lze na něm boty vysušit a účinně je vydesinfikovat ozónem. Desinfekcí  obuvi ozónem se do pěti minut dokonale zlikvidují mikroorganizmy, plísně, houby a bakterie. Vaše boty zůstanou bez zápachu a čisté, budete se cítit lépe vy (vyšší komfort) a při potížích s potivýma nohama také vaše okolí.

Desinfekce obuvi slouží jako prevence mykózy a je také jedním ze základních opatření pro úspěšnou léčbu této nemoci.

Věděli jste že:
Ozón se získává ze vzdušného kyslíku přímo v sušiči. Je to nejúčinnější přírodní dezinfekční prostředek, který je 2-3 tisíckrát účinnější než nebezpečný chlór. Nespotřebovaný ozón se po 30 minutách znovu přemění na kyslík. Množství ozónu vyráběné sušičem je pro člověka  neškodné. Nejznámějším příkladem působení ozónu v přírodě je svěží a čistý vzduch po silné bouřce.

Přístrojová pedikúra v Hradci nad Moravicí

Proč jsem rozšířila své služby o přístrojovou pedikúru?

Přístrojová pedikúra je velmi dobrým pomocníkem pro precizní úpravu a pročištění nehtů, nehtových kůžiček a plosek nohou. Ocení ji zejména ti, kdo chtějí kvalitní pedikúru, diabetici, lidé trpící na praskliny kůže, kuří oka, zarůstání nehtů, mykózy a jiné neduhy. Pracuji s podologickým přístrojem Nova 3 s medicinálním atestem.

Pro diabetiky je přístrojová pedikúra nenahraditelná, nehrozí poranění a noha je důkladně ve všech směrech ošetřená.

U mykotických nehtů je velkým pomocníkem při odbroušení zasažených částí nehtu, důkladném pročištění (což je při léčbě mykózy kromě dalších opatření nezbytné).

Důkladně se ošetří prasklinky kůže a při vhodné domácí péči toto trápení zcela vymizí. Důležité je, aby se praskliny vyhojily zespod nahoru.

Speciální frézka na kuří oka je výborná v tom, že odstraní i sebemenší kuří oka do žádoucí hloubky. I malá kuří oka dokáží řádně potrápit, tak přijďte přístroj vyzkoušet, budete vítáni.

Při zarůstání nehtů je přístroj také pomocníkem, dobře pročistí nehtové valy, můžu si velmi jemně a šetrně pomoci zase jinou speciální frézkou. Tuto přesnou až „chirurgickou“ práci mám moc ráda. Moc mě potěší vaše bezbolestné kroky.

Nový salónek pro péči o vaše nohy a ruce

Od ledna 2017 se můžete těšit na mou péči o vaše nohy a ruce v novém salónku na ulici Gudrichova 70 v Hradci nad Moravicí (žlutý dům u cesty, která vede k zámku, nachází se v něm i kadeřnictví a dílna švadleny). Kromě soukromí a pohodlí v novém salónku nabízím i přístrojovou pedikúru, desinfekci vašich bot pomocí ozónu a své nové poznatky a zkušenosti.
Těším se na vás a přeji krásné léto

Pedikúra

Je velmi příjemná péče o vaše chodidla s velkým zdravotním přínosem. Ženy i muži mohou krásně relaxovat a odcházet s nožkami lehčími „o několik kg“ :-).

V základní péči je ošetření a úprava nehtů, nehtových valů, odstranění otlaků, zrohovatělé kůže, peeling, masáž, poradenství (mykóza, diabetická noha, deformita nohou a nehtů). Můžete si vybrat barvu laku a zdobení dle přání.

Upravené nohy nejen že vypadají krásně, ale vy se budete cítit svěže a spokojeně. Zdobení může být zábavou a malou radostí pro vás.

Zdravé nohy jsou základem našeho pohybového aparátu. Neléčené defekty vedou k problémům, např. kuří oko proniká velmi hluboko a mnohdy se dostane do oblasti okostice, kde tlačí na nervové zakončení a chůze je velmi bolestivá. Mykózy se také sami nevyléčí, napadnou ostatní nehty, nehty vašich blízkých a vyhýbání se léčbě přirovnám k vyhýbání se stomatologické péči.

Správnou péčí o svá chodidla a nehty se můžete vyvarovat problémům, zmírnit je i odstranit již vzniklé (vložky, korektory, rovnátka, vhodné krémy).

Další faktem, který slýchávám je špatná předchozí zkušenost se službami pedikérky v minulosti. Nebojte se. Ošetření je příjemné a bezbolestné, až na některé výjimky s problémem zarůstajícího nehtu. Ale i tady pedikér pomůže od bolesti a dnes již s dlouhodobým efektem a vyléčením. Strhávání, vystřihování části nehtu aj. zákroky se dnes již neprovádí, právě kvůli neefektivnímu řešení.

Mykotický nehet nestačí jen mazat a natírat, ale je nutné zbroušení postiženého nehtu, aby léčba byla účinná. Kde nestačí pilníček, pomůže bruska. Nohy diabetiků si zasluhují obzvlášť pozornost, jejich správné ošetření a pravidelnou kontrolu.

Prosím rodinné příslušníky starších lidí, kontrolujte jim nehty a nohy, zda se netrápí jejich vzhledem nebo netrpí bolestmi. Od určitého věku si již mnozí starší  lidé nejsou schopni ostříhat si hrubé  nehty a ošetřit své nohy

Pokud již máte větší problémy a stydíte se přijít, nestyďte se. Proto je tu tento obor a mě tato práce těší.

Naďa

Co nabízí péče manikérky?

Co může vašim rukám nabídnout péče manikérky? Základní manikúra obsahuje úpravu tvaru nehtů, ošetření nehtové kůžičky, lakování nehtů a aplikaci lehkého zvláčňujícího krému na ruce s voňavým olejíčkem. Případně peeling, masáž a masku na vyživení pokožky rukou do hloubky pro zdraví a hezký vzhled. Masáž rukou přináší dokonalou úlevu pro ruce ztuhlé po těžké práci v zaměstnání, nebo po dlouhodobém používání počítačové myši, ale i po námaze ze zahrádky. Manikúra je vhodná i pro muže.

Klientky si můžou vybrat z barevné škály laků. Laky vydrží na nehtech cca 7 – 10 dní. Vědci vymýšlejí laky déletrvající a přitom čím dál více šetrnější pro naše nehty.

Rocklac – vydrží na nehtech 14 dní i déle. Výhodou je jeho rychlá aplikace (2 vrstvy), odpadá schnutí laku (vytvrzuje se v UV lampě), barvy jsou lákavé s krásným leskem, nehet je zpevněný. Velikým plusem je jeho šetrné odstranění. Nalakovaný nehet zůstává zdravý bez jakéhokoli poškození a únavy. U některých žen vydrží na nehtech krásný po 4 týdny. Doporučuji vyzkoušet. Hodně využívají Rocklac ženy při pobytu na dovolené, neboť odolává slané vodě i sluníčku.

Gellak – vydrží 3 – 4 týdny, vytvrzuje se v UV lampě. Zpevnění, krásné barvy a lesk. Odstranění v salónu speciálním odlakovačem. Výhodou je velká odolnost, v porovnání s Rocklacem je nanášení na nehet časově o trošičku delší (nanáší se 4 vrstvy).

Nehtová modeláž je vhodná pro ženy, které potřebují reprezentativní vzhled svých rukou a krásné nehty jim nejsou geneticky dané. Dále pro ženy s náročnou prací, kde udržet své nehty hezké není snadné. Velkou výhodou je dlouhodobě upravený vzhled, bez větší domácí péče. Můžete mít nehty krátké, dlouhé a jejich tvar podle vlastního výběru. Nevýhodou je, nutnost opětovného docházení na doplnění nehtové modeláže po cca 3 – 4 týdnech.

P – shine – japonská manikúra. Do přírodního nehtu se zapracuje včelí vosk, křemičitá hlinka a vitamíny. Nehty jsou pak krásně lesklé a vyživené (jako prý měly gejši).

Některé ženy jsou ke svým nehtům zbytečně kritické, a přitom upravené nehty vypadají krásně.

Trápí vás zarostlé nebo deformované nehty?

Deformované, stočené nehty nebo další potíže ve formě zarostlých nehtů jsou rozšířeným problémem pro celou řadu lidí. Různě deformované typy nehtů a zarostlé nehty se zpravidla projevují v důsledku genetické predispozice. Zarostlé nehty mohou také vznikat nesprávným stříháním nebo používáním nevhodné obuvi a velmi často jsou doprovázeny bolestmi a záněty nehtových valů.

Dřívější invazivní praktiky léčby jako vystřihávání nebo strhávání nehtu se již tak nedoporučují pro jejich bolestivost a malou efektivnost. Většinou se neodstranila  příčina zarůstání, úleva byla jen krátkodobá a problém přetrvával, případně se zhoršoval.

Dnes jsou inovativním řešením na zarostlé a deformované nehty nehtové špony. Špona nehet vyrovnává, nástup účinku je velmi rychlý, bezbolestný. Léčba má optimální výsledky a dlouhodobý efekt. Tento obor rovnání nehtů se nazývá ortonyxie (z řeckého slova orthos – přímý, rovný a slova onyx-onychos -nehet).

 

špona

 

Váha Tanita prověří vaši kondici po zimě

Jaro se začíná intenzivně ozývat a jako každý rok se otevírá nová příležitost vykročit do jarních dní s radostí a elánem. Někdo si dá jarní očistu, někdo začne běhat. V každém případě, pokud máš zájem zjistit své tělesné hodnoty změřené na analyzátoru, který pomocí bioimpendační metody poskytne údaje o tělesné hmotnosti, svalové hmotě, minerálech v kostech, metabolickém věku, celkové tělesné kondici či obsahu vody v těle můžeš se obrátit na mobil 732 846 141 a domluvit si individuální převážení v provozovně pedikúry v Hradci n. M. Získáš základní přehled jak na tom jsi a můžeš si vybrat tu svou správnou cestu podle své chuti. Analyzátor Tanita pracuje ve třech nastaveních pro děti od 5 let a výšky 90 cm, pro dospělé od 18 let a sportovce, kteří pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně. Analyzátor zobrazuje hodnoty odděleně pro 5 částí těla (obě paže, obě nohy a trup). Cena 100,- Kč.