Archiv autora: Petra Naděžda Kantnerová

Mám svou práci ráda

 
Mykotické nehty
 
Na první fotografii je žena s mykózou nehtů. V minulosti byla u paní doktorky v kožní ambulanci, nehet si natírala antimykotickými léky, ale bez úspěchu. Nehet byl v té doby již velmi ztluštělý. Někdy je nezbytně nutné pro úspěšnou léčbu nejprve odbrousit všechna ložiska mykózy. Léčba je úspěšnější při spolupráci kožní lékařky, šikovné pedikérky a dodržování nutných hygienických opatření. Nehet pravidelně zbrušujeme, pročišťujeme a obě jsme měly velkou radost z růstu zdravého nehtu.
 
 
 
 
Zarůstající nehty
 
Vidíte změnu před ošetřením a po něm? Na druhé fotografii je nehtový val zanícený, nehet je opakovaně seřezávaný na chirurgii v místě, kde tlačil do valu. Tím, že se situace se zánětem a zarůstáním opakovala, rodina chlapce hledala jiné možnosti . Osadila jsem šponu (nehtové rovnátko), ta nehet hezky nadzvedla a zánět se vyhojil. Zářezy nehtu po seřezávání odrostly a nyní šponu dle potřeby posouváme a nehet se vyrovnává.
 
 

Péče o nehty dětí

Milé maminky a tatínci, sdílím s vámi článek  „Péče o nehty dětí“ od kolegyně Kateřiny Šramelové:

Zarůstání nehtů u dětí
 
Péče o celkové zdraví a hygienu dítěte je velmi důležitá. To znamená, že i nehty se stávají důležitou součástí péče. Přináším Vám některé důležité informace o zarostlých nehtech u kojenců a některá doporučení k péči o nehty.
 
Pojďme pochopit nehty u dětí:
– Nehty rostou rychleji než u dospělých.
– Dětské nehty jsou obvykle poddajné a měkké.
– Nehty nemusí být upraveny tak na krátko jako na rukou.
– Novorozencům mohou zarůstat nehty už od narození.

Některé příčiny zarostlých nehtů u dětí:
 
Špatné stříhání
Nehty, které jsou příliš krátké nebo jsou stříhané do špatného tvaru nehtu.
 
Těsné ponožky a boty
Nejčastější příčinou zarostlých nehtů u dětí je nošení těsných nebo velmi malých ponožek nebo bot. Ty mají tendenci silou působit na nehet a tím ho deformovat.
 

Příznaky zarostlých nehtů
Příznakem zarostlého nehtu je zarudnutí nebo otok kůže na okraji nehtu, místo může být bolestivé. Bolest může být zřejmá při nošení ponožek či bot. Vaše dítě může plakat nebo mít tendenci boty či ponožky sundávat. Také se může bránit obouvání bot či samotných ponožek. Může dokonce při chůzi i kulhat.

Pokud zjistíte puchýř, který obsahuje nažloutlou nebo bělavou tekutinu obklopenou oteklou a červenou kůží, která je bolestivá, pak se jedná o zarostlý nehet.
 

Jak zabránit zarůstání nehtů na nohou?
– Na zastřižení nehtů použijte Clipper (cvakačky) a ne nůžky. Pokud používáte nůžky, měly by mít rovné ostří. Nehty stříhejte rovně, ne do obloučku!

– Nenechávejte nehty dlouhé, aby se nehet v ponožkách nezatrhl a nezačal zarůstat.
– Nestříhejte nehet příliš na krátko. Zanechte malou bílou čáru na konci nehtu.
– Je-li to možné, spilujte okraje nehtů, abyste se ujistili, že nejsou ostré.
– Nechte nehty novorozence růst, než je poprvé ostříháte.
– Stříhání nehtů na nohou u dětí je jednodušší, když spí.
– Kontrolujte velikost boty vašeho dítěte pravidelně, protože nohy mají tendenci růst velmi rychle
– Vyhněte se těsné obuvi nebo ponožkám.

Pečujeme správně o dětské nohy?
Podiatrie. O tom, co nejčastěji deformuje dětskou nožičku, jak vybírat správnou obuv, jak včas rozpoznat špatnou chůzi, si povídala Jiřina Mužíková s MUDr. Marií Součkovou, prezidentkou České podiatrické společnosti: http://www.radiojunior.cz/pecujeme-spravne-o-detske-nohy–1714092

 
 
 
 

Mokrá, nebo přístrojová pedikúra?

U mě v salonu můžete vyzkoušet obě.

Výhody přístrojové pedikúry, hlavně při konkrétních onemocněních nohou, jsem popsala v článku Přístrojová pedikúra. Klientům vyhovuje, jelikož jim ošetřené nohy vydrží upravené delší dobu.

I přesto si někteří klienti volí občas mokrou pedikúru.
Jsou to milovníci mokré, klasické metody skalpelem. Mají rádi, když si dají nohy do vody, příjemně jim voní relaxační sůl, peeling (v létě mentolový, v zimě skořicový).

Vyzkoušejte a vyberte si metodu, která vám bude lépe vyhovovat.

 

Desinfikátor a vysoušeč bot

V mém novém salónu můžete využít také desinfikátor obuvi.

Lze na něm boty vysušit a účinně je vydesinfikovat ozónem. Desinfekcí  obuvi ozónem se do pěti minut dokonale zlikvidují mikroorganizmy, plísně, houby a bakterie. Vaše boty zůstanou bez zápachu a čisté, budete se cítit lépe vy (vyšší komfort) a při potížích s potivýma nohama také vaše okolí.

Desinfekce obuvi slouží jako prevence mykózy a je také jedním ze základních opatření pro úspěšnou léčbu této nemoci.

Věděli jste že:
Ozón se získává ze vzdušného kyslíku přímo v sušiči. Je to nejúčinnější přírodní dezinfekční prostředek, který je 2-3 tisíckrát účinnější než nebezpečný chlór. Nespotřebovaný ozón se po 30 minutách znovu přemění na kyslík. Množství ozónu vyráběné sušičem je pro člověka  neškodné. Nejznámějším příkladem působení ozónu v přírodě je svěží a čistý vzduch po silné bouřce.

Přístrojová pedikúra v Hradci nad Moravicí

Proč jsem rozšířila své služby o přístrojovou pedikúru?

Přístrojová pedikúra je velmi dobrým pomocníkem pro precizní úpravu a pročištění nehtů, nehtových kůžiček a plosek nohou. Ocení ji zejména ti, kdo chtějí kvalitní pedikúru, diabetici, lidé trpící na praskliny kůže, kuří oka, zarůstání nehtů, mykózy a jiné neduhy. Pracuji s podologickým přístrojem Nova 3 s medicinálním atestem.

Pro diabetiky je přístrojová pedikúra nenahraditelná, nehrozí poranění a noha je důkladně ve všech směrech ošetřená.

U mykotických nehtů je velkým pomocníkem při odbroušení zasažených částí nehtu, důkladném pročištění (což je při léčbě mykózy kromě dalších opatření nezbytné).

Důkladně se ošetří prasklinky kůže a při vhodné domácí péči toto trápení zcela vymizí. Důležité je, aby se praskliny vyhojily zespod nahoru.

Speciální frézka na kuří oka je výborná v tom, že odstraní i sebemenší kuří oka do žádoucí hloubky. I malá kuří oka dokáží řádně potrápit, tak přijďte přístroj vyzkoušet, budete vítáni.

Při zarůstání nehtů je přístroj také pomocníkem, dobře pročistí nehtové valy, můžu si velmi jemně a šetrně pomoci zase jinou speciální frézkou. Tuto přesnou až „chirurgickou“ práci mám moc ráda. Moc mě potěší vaše bezbolestné kroky.

Nový salónek pro péči o vaše nohy a ruce

Od ledna 2017 se můžete těšit na mou péči o vaše nohy a ruce v novém salónku na ulici Gudrichova 70 v Hradci nad Moravicí (žlutý dům u cesty, která vede k zámku, nachází se v něm i kadeřnictví a dílna švadleny). Kromě soukromí a pohodlí v novém salónku nabízím i přístrojovou pedikúru, desinfekci vašich bot pomocí ozónu a své nové poznatky a zkušenosti.
Těším se na vás a přeji krásné léto

Pedikúra

Je velmi příjemná péče o vaše chodidla s velkým zdravotním přínosem. Ženy i muži mohou krásně relaxovat a odcházet s nožkami lehčími „o několik kg“ :-).

V základní péči je ošetření a úprava nehtů, nehtových valů, odstranění otlaků, zrohovatělé kůže, peeling, masáž, poradenství (mykóza, diabetická noha, deformita nohou a nehtů). Můžete si vybrat barvu laku a zdobení dle přání.

Upravené nohy nejen že vypadají krásně, ale vy se budete cítit svěže a spokojeně. Zdobení může být zábavou a malou radostí pro vás.

Zdravé nohy jsou základem našeho pohybového aparátu. Neléčené defekty vedou k problémům, např. kuří oko proniká velmi hluboko a mnohdy se dostane do oblasti okostice, kde tlačí na nervové zakončení a chůze je velmi bolestivá. Mykózy se také sami nevyléčí, napadnou ostatní nehty, nehty vašich blízkých a vyhýbání se léčbě přirovnám k vyhýbání se stomatologické péči.

Správnou péčí o svá chodidla a nehty se můžete vyvarovat problémům, zmírnit je i odstranit již vzniklé (vložky, korektory, rovnátka, vhodné krémy).

Další faktem, který slýchávám je špatná předchozí zkušenost se službami pedikérky v minulosti. Nebojte se. Ošetření je příjemné a bezbolestné, až na některé výjimky s problémem zarůstajícího nehtu. Ale i tady pedikér pomůže od bolesti a dnes již s dlouhodobým efektem a vyléčením. Strhávání, vystřihování části nehtu aj. zákroky se dnes již neprovádí, právě kvůli neefektivnímu řešení.

Mykotický nehet nestačí jen mazat a natírat, ale je nutné zbroušení postiženého nehtu, aby léčba byla účinná. Kde nestačí pilníček, pomůže bruska. Nohy diabetiků si zasluhují obzvlášť pozornost, jejich správné ošetření a pravidelnou kontrolu.

Prosím rodinné příslušníky starších lidí, kontrolujte jim nehty a nohy, zda se netrápí jejich vzhledem nebo netrpí bolestmi. Od určitého věku si již mnozí starší  lidé nejsou schopni ostříhat si hrubé  nehty a ošetřit své nohy

Pokud již máte větší problémy a stydíte se přijít, nestyďte se. Proto je tu tento obor a mě tato práce těší.

Naďa